Skip to content

Tipy pro skupinové cestování

Výlety

Bedřichov

Bedřichov je krásná obec, která se nachází v nadmořské výšce 707 metrů v Jizerských horách. Nachází se mezi městy Liberec a Jablonec nad Nisou. Nachází se zde mnoho rekreačních středisek, zejména pro zimní sporty. Najdete zde mnoho rekreačních středisek, zejména zimních sportů. Z místního stadionu se dostanete na Jizerskou magistrálu, která v zimě nabízí 200 km upravovaných běžeckých tratí. Od chaty to máte jen 500 m Na svazích Malinového vrchu najdete lyžařský areál se 7 vleky a sjezdovkami o celkové délce 4,5 km. Ani v létě se zde samozřejmě nebudete nudit. Samotný Bedřichov je výchozím bodem pro cyklistické a pěší výlety a samozřejmě nechybí ani bezbariérové trasy

Výlety

Jizerská Magistrála

Milujete běh na lyžích?

Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu! Jizerská magistrála v současné době nabízí více než 200 km běžeckých tratí. Přesně tak – 200 km tratí, na kterých se může prohánět každý nadšenec, protože víte co? Všechny tratě jsou ZDARMA. Pokud tedy chcete vyrazit z Bedřichova do horní poloviny hor, nebo dokonce až do Polska, je to rozhodně místo pro vás.

Výlety

Královka

Rozhledna Královka je velmi oblíbeným turistickým místem v Jizerských horách, je vysoká 24 metrů a po zdolání 102 schodů na vrchol rozhledny se vám naskytne krásný výhled. Z rozhledny je za dobrého počasí krásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Polsko a Německo, Český ráj, Ještěd. V areálu je také restaurace, kde se můžete v klidu najíst, a pro vaše děti je zde také krásné dětské hřiště. Rozhledna Královka byla postavena v roce 1887 Josefem Štěpánem (1858-1935). Byl to olomoucký architekt, který v tomto kraji navrhl mnoho staveb včetně kostelů a zámků. První patro původně sloužilo jako hostinec, kde mohli návštěvníci přenocovat nebo se najíst, než pokračovali v cestě po horách.

Výlety

Ski areál Špičák 

 

Ski areál Špičák se nachází jen Kousek od Bedříchova do 20 min jste tam . na Tanvalském špičáku si můžete zalyžovat ale zároveň v letních měsících i zajezdit na kolem . celkově Špičák nabízí 5 sjezdových tratí a další tréninková místa pro vaše děti . V letní sezóně můžete využít krásné sjezdové tratě na downhilová kola ale samozdřejmě jsou zde i trasy které jsou přispůsobené pro všechny kola . 

 

Výlety

Powered by Chata Bajama© 2022